Kung-Fu

Kas yra Kung-Fu?

Pats terminas reiškia "meistriškumas" arba "darbas žmogaus tobulėjimo labui". Pagrindinis Kung-Fu tikslas - harmoningas žmogaus vystymas visuose būties aspektuose - kaip fiziniame, taip ir dvasiniame. Kung-Fu pirmas pradinis etapas, tai kovos menas.
Koviniu požiūriu Kung-Fu yra pati tobuliausia kova, nes ji pagrįsta gamtos dėsniais. Bendrame Kung-Fu kontekste yra daug priešų - tai ne tik realus priešininkas, bet ir vidinės žmogaus silpnybės, įpročiai, kiekvieno savi trūkumai ar kasdienė išorinė įtaka. Kung-Fu metodikos padeda tai suvaldyti.

"Mokykitės valdyti kūną savo, nes pasakyta - nevaldai
kūno savo, kaip galėsi rasti Kelią, ir valdyti jį.”

Senovės meistrų raštai.

Kung-Fu stiliai kurių galite išmokti mūsų klube:

Juodojo katino (Meo-Dan).

Tai stilius, imituojantis katino judesius. Jame daug galingų, įvairių smūgių rankomis bei kojomis, drėskimų ir pagavimų. Bazinės stovėsenos nėra labai žemos, tačiau tvirtos, kombinacijos mobilios. Naudojami smūgiai šuoliuose. Daug klaidinančių judesių ir efektyvių blokų. Nuspėti sekančius kovojančio judesius įtin sunku. Šis stilius padeda išvystyti tvirtą kūną, tvirtina sausgysles ir sąnarius, gerina kraujo apytaką bei širdies darbą.

Kinietiškos kobros (Ngu).

Stilius, imituojantis gyvates judesius: banguojančius, žaibiškus ir sunkiai blokuojamus. Naudojami tikslūs, pavojingi taškiniai smūgiai į pažeidžiamiausias priešininko vietas. Technikoje daug išsisukimų, nuėjimų nuo priešininko smūgių trajektorijos, žemų pakirtimų. Kovotojas naudojantis šią techniką visada ramus, maksimalios koncentracijos, laukiantis lemtingos priešininko klaidos. Šio stiliaus principai yra gudrumas ir minkštumas. Dėl šios priežasties šis stilius yra ypač efektyvus ir pavojingas. Lengvai taikomas savigynai, tinka ir nelabai fiziškai stipriems žmonėms, moterims, paaugliams. Sistema grūdina pirštus, vysto sausgyslių tempimą, tvirtina sąnarius, ugdo savalaikę reakciją bei koncentraciją.

Kitos technikos

Be sistemų susijusių su koviniais menais, taip pat yra mokoma ir kitų specialių praktikų skirtų vystyti tam tikras kūno savybes, sutvirtinti ir nuraminti protą. Klube praktikuojamos specialios jogos praktikos, kūno grūdinimo sistemos. Ypatingas dėmesys skiriamas kvėpavimo technikai ir realiam jos panaudojimui.