-Pantera-

Sporto klubas

Rytų kovos menų sporto klubas „Pantera“ įregistruotas 2000 metais Elektrėnuose. Sporto klubo vadovas - Audrius Valaiša. Klube mokoma Rytų kovos menų (Lao-Tai boksas ir kung- fu); taip pat savigynos, sveikatingumo jogos, lankstumo, kvėpavimo pratimų. Užsiėmimai vedami vaikų (9-12 metų), paauglių (13-18 metų), suaugusiųjų (nuo 18 metų) amžiaus grupėse. Treniruotes veda kvalifikuoti treneriai.
Klubo nariu gali tapti bet kuris norintis pažinti ir gilintis į rytų kovos menus ir siekti rezultatų.
Nepraleiskite progos patirti tai!

Dažniausiai užduodami klausimai

Siekti aukšto sportinio meistriškumo, padėti vaikams visapusiškai vystytis;
kelti vaikų, jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių fizinės kultūros ir sportinį lygį;
propaguoti aktyvią fizinę veiklą laisvalaikiu;
ugdyti sveikos gyvensenos įpročius įvairiose socialinės padėties gyventojų grupėse;
supažindinti sporto klubo narius su rytų kovos menų istorija ir filosofija;
mokyti „sunkų“ jaunimą energiją nukreipti pozityvia linkme;
jaunimo nusikalstamumo prevencija; – vaikų ir jaunimo užimtumas vasaros metu.
Sporto klubo pagrindiniai principai – nenaudoti išmoktos technikos blogiems tikslams, ginti silpnesnius, gerbti tėvus ir vyresnius žmones.

Trumpai apie stilių.

Tai greita kovotojo parengties sistema, kuriai būdingi smūgiai rankomis, kojomis, alkūnėmis, ir keliais. Tai visiškai kontaktinis, artimos kovos menas, turintis visą galingą arsenalą smūgių bei blokų, kuriuos lengva suprasti ir naudoti. Dėl šios priežasties Lao-Tai boksas populiarus tarp jaunimo. Jis plačiai taikomas įvairių šalių kariuomenės struktūrose. Esminiai principai lengvai taikomi savigynai. Į sistemą taip pat įeina specialūs kūno paruošimo pratimai, speciali joga, medicinos žinios, koviniai ritualai.

Mūsų klubas ruošia kovotojus ir suteikia galimybę kovoti tarpklubinių, kitų sporto federacijų Lietuvos bei tarptautinių varžybų ringuose. Kelti kvalifikaciją, tobulintis iki profesionalaus lygio.

Pats terminas reiškia “meistriškumas” arba “darbas žmogaus tobulėjimo labui”. Pagrindinis Kung-Fu tikslas – harmoningas žmogaus vystymas visuose būties aspektuose – kaip fiziniame, taip ir dvasiniame. Kung-Fu pirmas pradinis etapas, tai kovos menas.
Koviniu požiūriu Kung-Fu yra pati tobuliausia kova, nes ji pagrįsta gamtos dėsniais. Bendrame Kung-Fu kontekste yra daug priešų – tai ne tik realus priešininkas, bet ir vidinės žmogaus silpnybės, įpročiai, kiekvieno savi trūkumai ar kasdienė išorinė įtaka. Kung-Fu metodikos padeda tai suvaldyti.

“Mokykitės valdyti kūną savo, nes pasakyta – nevaldai
kūno savo, kaip galėsi rasti kelią, ir valdyti jį.”
Senovės meistrų raštai.

Kung-Fu stiliai kurių galite išmokti mūsų klube:

Juodojo katino (Meo-Dan).

Tai stilius, imituojantis katino judesius. Jame daug galingų, įvairių smūgių rankomis bei kojomis, drėskimų ir pagavimų. Bazinės stovėsenos nėra labai žemos, tačiau tvirtos, kombinacijos mobilios. Naudojami smūgiai šuoliuose. Daug klaidinančių judesių ir efektyvių blokų. Nuspėti sekančius kovojančio judesius itin sunku. Šis stilius padeda išvystyti tvirtą kūną, tvirtina sausgysles ir sąnarius, gerina kraujo apytaką bei širdies darbą.

Kinietiškos kobros (Ngu).

Stilius, imituojantis gyvates judesius: banguojančius, žaibiškus ir sunkiai blokuojamus. Naudojami tikslūs, pavojingi taškiniai smūgiai į pažeidžiamiausias priešininko vietas. Technikoje daug išsisukimų, nuėjimų nuo priešininko smūgių trajektorijos, žemų pakirtimų. Kovotojas naudojantis šią techniką visada ramus, maksimalios koncentracijos, laukiantis lemtingos priešininko klaidos. Šio stiliaus principai yra gudrumas ir minkštumas. Dėl šios priežasties šis stilius yra ypač efektyvus ir pavojingas. Lengvai taikomas savigynai, tinka ir nelabai fiziškai stipriems žmonėms, moterims, paaugliams. Sistema grūdina pirštus, vysto sausgyslių tempimą, tvirtina sąnarius, ugdo savalaikę reakciją bei koncentraciją.

Kitos technikos

Be sistemų susijusių su koviniais menais, taip pat yra mokoma ir kitų specialių praktikų skirtų vystyti tam tikras kūno savybes, sutvirtinti ir nuraminti protą. Klube praktikuojamos specialios jogos praktikos, kūno grūdinimo sistemos. Ypatingas dėmesys skiriamas kvėpavimo technikai ir realiam jos panaudojimui.

Lao-Tai boksas: pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais – 19.30 – 21.00

Užsiėmimai vyksta Draugystės g. 20, Elektrėnai.

(6 – 12m.) bendrojo lavinimo pasiruošimas, fizinis, reakcijos ir lankstumo stiprėjimas. Treniruotės vyksta žaismingai, mokant akrobatikos ir savigynos elementų, smūgiavimo rankomis ir kojomis.

Dėl papildomos informacijos kreiptis telefonais: +370 699 97697, +370 671 96423.

Draugystės g. 2,
LT-26115, Elektrėnai.

Tel.: +370 699 97697,
+370 671 96423
El.paštas: [email protected]

AB Vilniaus bankas,
a/s LT96 7044 0600 0171 6046

 

Sporto klubo galerija

Pantera 2020 ©  Visos teisės yra saugomos.